Kodaň
Leave a comment

Living Room: kavárna, kde se nejlépe lenoší

Pro tuhle kavárnu mám stejně velkou slabost jako pro Paludan. Díky rozdílným stylům tří místností se sem můžete vydat jak na rychlou kávu, tak romantickou schůzku. Když jsem se své dánské spolubydlící zmínila, jak ráda chodím do „obýváku“, zasmála se: „Jo, to je ta kavárna, kam se chodí páry tulit!“

_MG_0964 I

První patro je ve stylu klasického espresso baru, odkud může člověk pozorovat ruch ulice. Sejdete ale po schodech dolů a obklopí vás zcela jiná atmosféra. Potemnělou místnost s cihlovým zdivem, v níž jsou rozmístěná útulná stará křesla a dřevěné stolky, osvětlují jen svíčky. Připadáte si tady jako u maminky v bříšku. V zadní, nejmenší místnosti na vás dýchne orientální atmosféra. Můžete tu ulehnout na pohodlné sofa a nechat se konejšit pohledem na marocké lampy s barevnými sklíčky. I krátké posezení tady působí jako oáza na duši. S takovýmito kavárnami se dá v pohodě přečkat tuhá zima.

_MG_0968 I

Při jedné svojí návštěvě jsem si všimla, že na jednom ze sofa dříme nějaký ošuntělý chlápek. Až když asi po hodině vstal a začal se potácet směrem k východu, bylo evidentní, že to byl bezdomovec. Nikdo si ho ani nevšiml.

Baristé si vás totiž vůbec nebudou všímat, dokud se nepřijdete objednat k baru. Tento systém mi zcela vyhovuje, můžu se totiž víc těšit! Mám možnost pozorovat kmitající baristy, obdivovat krásný design barů a nasávat linoucí se vůni kávy. Navíc, i kdybyste se seděli půl dne s jedním hrnkem, každému to bude jedno. Neustále kroužící servírka, která se co každou čtvrt hodinu ptá, jestli ještě něco nechci, je nejlepší způsob, jak mě otrávit. Jakmile máte dopito, už vidíte ten nervózní výraz, který naznačuje, že byste se měli zvednout a uvolnit stůl, protože je přeci obíráte o tržby. Karafa s vodou na baru je tu samozřejmostí téměř všude, častokrát ochucená citronem nebo pomerančem!

_MG_1201 I

_MG_0990 I

_MG_0969 I

_MG_0956 I

_MG_0966 I

_MG_0937 I

_MG_0947 I

Adresa: Larsbjørnsstræde 17, Kodaň

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *