Kodaň
Leave a comment

Din Nye Ven: tvůj nový přítel

Jen pár minut od kavárny Living Room se nachází další příjemný podnik – Din Nye Ven, což v překladu znamená tvůj nový přítel. Ten jsme často s mými kamarády využívali jako místo dýchánků pro svou pohodovou neformální atmosféru a – na dánské poměry -nízkým cenám.

_MG_1019 I

Latinská čtvrť, ve které se nachází, podle mého názoru patří k těm nejpůvabnějším ve „starém městě“. Můžete tu brouzdat kavárnami, antikvariáty, galeriemi a nezávislými obchůdky s leckdy pitoreskním zbožím. Čas tu plyne pomalu, člověk procházením zdejších ulic zvolní krok a zjistí, že nemá kam spěchat. Kousek odsud je zřejmě nejošklivější náměstí na světě, Radhuspladsen, a jeden z nejstarších evropských zábavních parků, Tivoli.

_MG_1023

Interiér Din Nye Ven je velice prostý tvořen jednoduchými lavicemi a stolky. Je to typ kavárny, kterou budete vyhledávat spíše v létě, kdy nechcete být izolovaní od venkovních prostor tlustou zdí. Strana vedoucí do ulice je prosklená, když je teplo, dá se vegetit i venku. Je to oblíbené místo studentů, před den tu můžete zahlédnout kamarády hrající deskové hry, večer o víkendu se místo přemění na klub. Že se rozhodně nejedná o turistické místo poznáte podle toho, že jídelní a nápojový lístek je k dostání jen v dánštině 🙂 Můžete se sem vydat na snídani, přes den nabízejí lehká jídla a chlubí se taky dobrým pivem.

_MG_1024 I

_MG_1029 I

_MG_1010 I

_MG_1034 I

Adresa: Skt. Peders Stræde 34, Kodaň

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *