Praha
Leave a comment

Týnská literární kavárna

 

IMG_5300 INejde psát o pražských kavárnách a nezmínit se o „Týnské literárce“. Při první návštěvě tohoto útočiště studentů z nedaleké Filosofické a Pedagogické fakulty jsem byla tímto malebným prostorem doslova učarovaná. Dýchla na mě zvláštní atmosféra vtahující člověka do časů dávno minulých, kdy se v okolí kavárny zdržovaly karavany kupců ze všech koutů Evropy.  Umístěná v centru dění Starého Města a přesto schovaná před zraky ostatních v jedné z úzkých uliček vedoucí podél Ungeltu. Nezasvěcený chodec snadno přehlédne, že masivní dveře skýtají vchod do kavárny. Do ulice totiž nevede jediné okno. Jako i další kavárny tohoto typu, chrání si tak své prostory před masovostí a povoluje vstup jen „vyvoleným“. Nejzajímavější je vždy to, co je skryté. Díky tomu jsem ovšem jednu dobu obíhala všechny okolní ulice. Při její první návštěvě, kdy jsem s přáteli provázela našeho známého z Ameriky, nás jeden z nich zatáhl právě sem.  Nedávala jsem pozor, kudy jdeme, a když jsem jí chtěla navštívit znovu, nikdy jsem nenatrefila na tu správnou křivolakou uličku. Kavárnu jsem  znovuobjevila až za rok, kdy jsem si řekla, že se zkrátka nevrátím domů, dokud ji nenajdu.IMG_5285 I

Členěna do čtyř místností (včetně nekuřácké části) poskytuje ideální prostor jak pro biflování skript, tak pro větší posezení s přáteli. Za pěkného počasí se lze slunit na dvorku, ze kterého je každou hodinu slyšet odbíjení z Týnského chrámu. Kavárna stále udržuje nízké ceny, za chladných zimní dnů doporučuju zvláště Týnský punč.

Ke kavárně je přidružené i malé knihkupectví, konají se tu literární večery a vernisáže, zkrátka “inťouši” si tu přijdou na své:)

IMG_5307 I

IMG_5328 I

Adresa:  Týnská 6, Praha 1

 

Otevírací doba:

pondělí – pátek: 10:00 – 23:00

sobota – neděle: 12:00 – 23:00

 

Telefon: 222 220 681

Částečně nekuřácká

mapy(7)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *