Kodaň
Leave a comment

Moonfisher: nejbezpečnější kavárna na světě

IMG_3000 I

V Christianii je několik kaváren a restaurací, skutečně legendární je ale jen jedna. Je jím Moonfisher. Svého času visel nad jejím vchodem nápis nejbezpečnější kavárna na světě. To kvůli častým raziím policie, která měla na mušce zdejší uživatele hašiše. Na policii už tu nenarazíte, zato lidi s ubalenými jointy tak nějak patří k místnímu koloritu.

IMG_2991 I

Od dob svého otevření v roce 1975 se stala oblíbeným místem, kam si lidé chodit zapálit jointa (z Pusher street je to sem jen pár minut chůze), zahrát kulečník nebo si koupit některý z organických nápojů. Alkohol tu kupodivu nedostanete.

Během těch málo dní, kdy je v Dánsku hezky, je předzahrádka plná dredařů, občas někdo hraje na kytaru, člověk tu má pocit, že se ocitl na nějakém hudebním festivalu. Hned vedle několik kluků opravuje kola a prodává nová, z nichž některá mají před předním kolem upevněnou bednu. Je to jedna z rarit, na kterou v Kodani narazíte. Jelikož kolo hlavní dopravním dopravním prostředkem pro většinu místních, musejí být uzpůsobená praktickému využití. Do bedýnek se tak naskládají tašky s nákupem nebo klidně i děti. Hodně z nich se vyrábí právě v Christianii.

V Moonfisher se už sice nehraje kabaret jako dříve, hudba se taky přesunula do venkovních prostor, ale pořád je místem se specifickou atmosférou.

IMG_2986 I

IMG_2997 I

DSC05849 IMG_2988 I

IMG_3001 IMůj kamarád, Lars.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *