Praha
Leave a comment

Duende

IMG_8094 I

Když se řekne Duende, vybaví se mi kytary zavěšené na zdi, marocké lampy, obrazy Ježíše, záchranný člun a další bizarnosti, kterými je tato kavárna vybavená. Patří zkrátka mezi ty, do kterých se narve všechno, což je v tomhle případě míněno v tom nejlepším slova smyslu. Dokonce je tu i plakát ze „svobodného města“  Christianie –  známé hipísácké komuny, která je již po čtyřicet let nedílnou součástí dánské Kodaně a symbolem boje za místo osvobozené od moci politických autorit. K tomuto místu mě vážou osobní vzpomínky. Strávila jsem v ní totiž půl roku, kdy jsem sbírala data pro svůj výzkum na diplomku. Vlastně až teď jsem si uvědomila, že Duende svým vhledem dost připomíná christianské bary, takže tenhle plakát tady určitě není náhodou:)

IMG_8070 I

Nejraději sem chodím v létě, kdy se dá sedět na oknech vedoucí na ulici a dlouhé hodiny zevlovat. Není problém sem vzít vašeho psíka (určitě se tady potká s alespoň jedním kamarádem), stejně jako kytaru a něco zahrát. Duende je prostě pohodovou kavárnou, která k sobě stahuje bohémy (poslední dobou se mi zdá, že převážně ty zahraniční žijící v Praze) z širokého okolí.

IMG_8081 I

Co se týče jídla a pití, nečekejte zázraky, ale za opravdu kvalitní kávou, na místa jako je toto, člověk nechodí. Tady je to zkrátka o atmosféře. Z jídel je tu v nabídce mimo jiné třeba polívka nebo hummus – to se zase nedostane všude.

Kavárnu v roce 2000 založili dva parťáci – Čech a Američan, kteří posléze přešli do Meet Factory a provoz přenechali Janě Koubové, která tu dříve pracovala jako servírka. Podle mého názoru…další vydařený podnik, kam se lidé rádi vracejí.

 

IMG_8075 I

IMG_8088 I

IMG_8062 I

IMG_8089 I

Adresa:  Karoliny Světlé 30, Praha 1

 

Otevírací doba:

PO – PÁ:   13.00 – 00.00

SO:  15.00 – 00.00

NE: 16.00 – oo.oo

mapy(14)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *