Praha
Leave a comment

Mamacoffee

IMG_8804

Jako první Fair Trade pražírna kávy v Čechách, Mamacoffee je tím pravým místem pro všechny kávové fajnšmekry.  100% arabiky různých chutí a vůní, vlastní vegetariánská kuchyně a decentně zařízený interiér působí blahodárně na všechny smysly. Od roku 2008, kdy vznikla kavárna ve Vodičkově ulici, se její řady rozrostly o šest dalších kaváren rozesetých v okolí centra Prahy. Dosud jsem navštívila jen prvně zmíněnou, fotky, které vidíte, tedy byly pořízeny v jejím interiéru.

IMG_8802

Umístěná v budově divadla Minor naproti Novoměstské radnici umožňuje díky svým proskleným zdím být návštěvníkovi „uvnitř“ i „vně“. Kavárna se tak více otevírá prostoru ulice a pulzujícímu okolí, interiér se přibližuje exteriéru. Pokaždé si sednu do prvního patra, kde si užívám jak sledování pouličního života, tak dění na baru. Pokud se cítíte bezradní nad výběrem kávy, ochotně vám poradí zkušený personál. Cením si toho, že je milý, ale nevtíravý, což je v Čechách stále trochu vzácností.  Na výběr jsou také kvalitní čaje, mošty, domácí ledové nápoje (což takhle malinovka s opravdovými malinami?) nebo vína.  Mamacoffee je tak vzácným místem, kde se skloubí opravdu kvalitní káva s útulným prostředím.

IMG_8878

Zjistila jsem, že je asi mojí nejoblíbenější kavárnou, kam chodím po práci s notebookem něco sepisovat. Možná je to jejím jednoduchým interiérem, který nerozptyluje při práci. Vlastně mi Mammacoffee připomíná svých charakterem skandinávské kavárny, ve kterých se klade velký důraz na design baru a které poskytují hodně světla díky proskleným zdím.

Na celém konceptu je patrné, že za jejím vznikem stojí skupinka nadšenců, která se snaží nejen rozšířit povědomí společnosti o kávě skrze její servírování, prodejem a školení,  a které jde i o dobrou věc. Na začátku stála cesta do Etiopie za rodinami farmářů a e-shop s čerstvě praženou kávou, posléze byla otevřena první Mamacoffee. Na webových stránkách kavárny se uvádí: „V rámci konceptu fair trade vnímáme jako nejdůležitější podporu konkrétních komunit pěstitelů kávy, zaměřujeme se především na rozvoj vzdělávání. Na jihu Etiopie jsme navštívili školu, která byla postavena z prostředků sbírky obecně prospěšné společnosti Člověk v tísni ve spolupráci s Junákem. V dané vesnici je pěstování kávy obživou pro většinu obyvatel, školu navštěvují právě děti farmářů. Při setkání s vedením školy zaznělo, že by uvítali prostředky na nákup učebnic a dalších učebních pomůcek, což znatelně ovlivní kvalitu poskytované výuky.
Ať se rozhodnete pro jakoukoli kávu z nabídky mamacoffee, podpoříte tak myšlenku rozvojové pomoci určené Etiopii. V současné chvíli se soustředíme na Etiopii, protože zde dokážeme potřebnost a účinnost podpory odhadnout nejlépe
.“

IMG_8810

Pokaždé, když zavítám do Mamacoffee, mám pocit, že jsem v dobrých rukou 🙂 Zajištěno je nejen kvalitní zpracování kávy, ale také její příprava. Mnoho informací se dozvíte na webových stánkách: www.mamacoffee.cz  Mám pocit, že i člověk, který se k tomuto nápoji staví vlažně, se po návštěvě kavárny nutně musí stát jejím milovníkem 🙂

IMG_8864

IMG_8821

IMG_8872

IMG_8840

IMG_8847

Adresa:

Vodičkova 6, Praha 1

 

Otevírací doba:

Po – Pá: 8.00 – 22.00

So – Ne: 10.00 – 22.00

 

Free Wifi

Nekuřácká

Tiskoviny

mapy-1

náměstí Jiřího z Poděbrad 12, Praha 3

Korunní 46, Praha 2

Sokolovská 8 , Praha 8

Čechova 1, Praha 7

Londýnská 49, Praha 2

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *