Praha
Leave a comment

Café Na půl cesty

SAMSUNG

Domeček v parku mezi Pankrácem a Kavčími horami na mě vždycky působil se svojí dřevěnou verandou, jak nějaká jižanská hacienda nebo saloon. Jde o další mé oblíbené místo. Ostatně právě směrem ke Café Na půl cesty směřoval při své loňském úprku po nehodě pražský kmotr Roman Janoušek, který pak blábolil kus od kavárny své slavné „Stalo se něco divnýho“.

Navíc v nedaleké Kaplické ulici bydlela moje babička a chodili jsme sem už před víc jak deseti roky, navíc to pro nás bylo opravdu „napůl cesty“ od metra domů.

Café Na půl cesty je taky na půl kavárna a na půl hospody, alespoň tak ji návštěvníci chápou. Točí se tam čím dál populárnější nefiltrovaný Staropramen a pořádají téměř každý den rockové koncerty.

Vedle se dá v parku hrát petanque, pořádá se tam tradiční pálení čarodějnic na konci dubna.

Když jsem tam zavítal v srpnu 2013 zatím naposledy, konala se tam trochu rozpustilá teenagerská oslava s hudbou a v maškarních maskách se sličnou pirátkou a dalšími převleky.

Jedinou nevýhodou tohoto podniku je jeho přeplněnost, hlavně při koncertech, ale vlastně mimo kulturní program, pokud se vydaří hezký den. Naštěstí se dá sedět i venku.

Zbývá dodat, že kavárnu provozuje občanské sdružení Greendoors, které ji používá i jako „tréninkovou kavárnu“ pro pacienty vyléčené z duševní nemoci, kteří procházejí rehabilitací.

Espresso stojí 35 korun, půllitr desítky Staropramen 27 korun, takže lepší pražský průměr. Dalším plusem je točená kofola.

Otevřeno mají denně, a to až do 23 hodin. Liší se začátek otevírací doby. Ve všední dny se otevírá v jednu odpoledne, o víkendech už v poledne.

Autor: Jakub Pokorný

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *