Praha
comment 1

Kavárna snů

 

_MG_9667 I

Ani nevíte, jak mě potěšilo, když jsem zjistila, že pár metrů od místa, kde pracuji, vznikla tahle nová kavárna. Konečně mám tak možnost o polední pauze nadopovat kofeinem z čerstvě pražené kávy Costa Rica nebo doplnit hladinu cukru jedním z výborných dortíků (mimochodem mým oblíbeným se stal malinový). Kávu si můžete vzít s sebou do kelímku, čehož využívá (i s ohledem na malý prostor této kavárny) řada lidí z okolních lékařských klinik na Karlově.

_MG_9662 I

Takovéhle místo je k načerpání nových sil jako dělané. U baru vás uvítá milá slečna, za jejímiž zády se hemží řada pomocníků….jsou sice jenom namalovaní na stěně jak pobíhají po kuchyni a něco kuchtí, ale o to jsou roztomilejší:)  Slečna se směje, že se jí prý lidi občas ptají, zda se jedná o malbu nebo tapetu (přitom netuší, že tuhle otázku jsem položila před pár týdny právě já). Autorem malby je výtvarník Jeremiáš Polcar, který v následujících měsících vyzdobí pohádkovými motivy i zbylé stěny. V jednom z koutů, kde je umístěná malá lavička, prý bude namalován skřítek, kterému když pošeptáte přání, tak se vám splní. Těším se, až budu výzdoba dokončená, protože už teď to působí velmi vřele. Stoly se židlemi tvoří vkusnou kombinaci dřeva a kovu s květinovými ornamenty na opěradlech, kávu i občerstvení dostanete v krásném nádobí, poličky zdobí staré mlýnky na kávu, je tu zkrátka promyšlený každý detail.

_MG_9653 I

A z čeho si tady můžete vybrat? Kromě kvalitní kávy a zmíněných dortů, si můžete dát croissant, muffin, některý ze sendvičů nebo si zde zakoupit čerstvý chléb. Dále jsou zde k dostání džemy, domácí perníčky, čerstvé šťávy, čaje, v neposlední řadě zrnková káva, prostě samé dobroty.

_MG_9658 INa Klárově tak vznikla kavárna francouzského stylu, kde si vypijete svou ranní kávu s croissantem nebo kam si o polední pauze půjdete odpočinout. Kvalitními nápoji a zákusky v kombinaci s milým prostředím tak dostává svému názvu. Držím jí palce.

_MG_9642 I

_MG_9655 I

_MG_9659 I

_MG_9661 I

 

Adresa: Ke Karlovu 12, Praha 2

 

Nekuřácká

Tisk

Wi-fi

122mapy

1 Comment

  1. Zbožňujem tú kaviareň. Je nádherná, obsluha je veľmi milá a príjemná a navyše myslia aj na ľudí s bezlepkovou diétou. Nemám slov 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *