Praha
Leave a comment

Café Vítkov

SAMSUNG

Nepopírám, že café Vítkov je moje nejoblíbenější pražská kavárna zejména díky naprosto unikátnímu výhledu na Prahu (do tří stran), a proto jí začínám a sepisuji ji jako svůj první příspěvek.

„Café Vítkov“ je součástí Památníku na Vítkově – se všemi  plusy i minusy, které z toho vyplývají.

Vystupuje jako prosklený ochoz z východní části mauzolea a má i vlastní terasu.

Výhled na střechy Žižkova, industriální Libeň a zelenou hradbu Proseku a Kobylis je odtamtud jako z letadla. Ještě úchvatnější je v noci.

SAMSUNG

V kavárně také není nikdy příliš narváno, protože vystoupit na vrch Vítkov už vyžaduje určité úsilí a navíc jde pořád trochu o utajenou lokalitu, protože tato pobočka Národního muzea byla otevřena teprve nedávno. Ne každý asi také ví, že kavárnu je možné zcela svobodně navštívit, aniž člověk zaplatí vstupné do muzea. Ceny má pražsky průměrné, vzhledem ke zdejšímu prostředí vlastně docela nízké.

Chodí se sem ale i na pivo, se kterým se dá na vyhlídkové terase sedět přece jen déle, navíc letní prosluněné dny na terase k jeho konzumaci přímo vybízí.

S příslušností k památníku se ale také pojí jeden problém – kavárna má celkem logicky otevírací dobu podřízenou otevíračce muzea. Takže žádné ponocování si tu neužijete a večerní výhled logicky jen v zimě, kdy se dříve stmívá.

Kromě výhledu stojí za pozornost a pochvalu i architektura kavárny. Zvenčí jak prosklená vila Tugendhat trůnící na střeše jiného domu, vnitřek ale zařízený zcela současně s futuristickými „půlkulatými“ bílými sedačkami a černobílý bar s dalmatiním vzorem.

SAMSUNG

www.cafevitkov.cz

V létě otevřeno : středa – neděle 10 – 18 hodin

V zimě otevřeno: čtvrtek – neděle 10 – 18 hodin

vybrané ceny:

Espresso – 35 Kč

Capuccino – 40 Kč

Vídeňská káva – 45 Kč

Džus (pomerančový, jablečný, multivitamin) – 30 Kč

Autor: Jakub Pokorný

mapy(9)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *