Praha
Leave a comment

Sicily Café

_MG_0670 I

Z této nově objevené kavárny jsem doslova nadšená. No řekněte, není vám jen už podle názvu sympatická? Paradoxně mi designově a svým konceptem připomíná dánské a švédské kavárny, což můžete brát jako výraz nejvyšší pochvaly. V nich se totiž dokáže skloubit důraz na čistý a útulný design, kvalitní kávu a šetrný přístup k životnímu prostředí. Jediné, co mi tady chybí, je chai latté, ale to už je taková moje obsese, které jsem přivykla v Dánsku:)

Na úvod bych měla objasnit, jak se to má s názvem kavárny – stejně jako asi všichni ostatní ho vyslovuji anglicky. Jeden z majitelů kavárny, Tomáš Průša, mi vysvětlil, že by to ale mělo být „sičily“. Po-té co upustili od původní značky kávy ze Sicílie, si pohráli i s názvem. Když se dívám na logo kavárny, pochopitelně by mě to nenapadlo, ale Sicily je v něm rozdělené na dvě slova. „Si“ (italsky ano) a české „čilý“. Povedená slovní hříčka, musím říct, pij naši kávu a “si čilý”.

_MG_0634 I

Jak to tedy vzniklo? Původním záměrem vlastníků kavárny byl pouze prodej kávy. Při cestě na Sicílii navázali spolupráci s místními pražírnami. Nakonec z obchodu s kávou sešlo a v roce 2011 byla otevřená tato kavárna. Původní sicilskou značku vyměnili za rodinnou milánskou 7Gr (Sevengrams) – množství potřebné pro kvalitní espresso. Jak již předesílám v úvodníku, kávě nerozumím a klidně se bez ní obejdu, ale po návštěvě Mamacoffe a Cafe Sicily, si říkám, že je to zřejmě tím, že jsem zkrátka nepila tu správnou. Objev, že? Až v těchto dvou kavárnách jsem poznala, jaký je markantní rozdíl mezi tou kvalitní a nekvalitní. Nalákaly mě už webové stránky Cafe Sicily, kde se dozvíte o tomto místě spoustu dalších informací, mimochodem také to, jak se skutečně špičkové espresso připravuje.

_MG_0699 I

Jsem ráda, když se v kavárnách nabízí teplá kuchyně, a to čistě z praktického hlediska. Když mě znenadání přepadne hlad, nemusím se hned zvedat od stolu a jít shánět něco po okolí. Ke snídani jsou v nabídce míchaná vajíčka (například s cibulkou, kozím sýrem a rukolou), palačinky a toasty. V jídelním lístku najdete wrapy, burger, saláty a pochopitelně těstoviny. Nesmím zapomenout na koláče a denní menu, které většinou tvoří dvě klasická jídla (můžete tu tak dostat i guláš, zapomněla jsem se zeptat na svoje nejoblíbenější jídlo – svíčkovou – jakmile je někde v nabídce, nic ostatního nemají šanci) a dvě italská. Nají se zde vegetariáni i vegani, kteří tvoří značnou část zákazníků.

_MG_0651 I

Je mi sympatický také důraz na šetrnost k životnímu prostředí, k čemuž se kavárna hrdě hlásí. Energie se tak čerpá z obnovitelných zdrojů, jsou pečlivě vybírány čistící prostředky, odpad je pečlivě tříděn. Kavárna odkupuje produkty od českých prodejců, například vejce jsou od místního farmáře, zelenina je z farmářských trhů. Část nabízených produktů je v bio kvalitě.

_MG_0644 I

Co se mi skutečně líbí, je design této kavárny. Působí čistě, úhledně a přesto neotřele. Překvapilo mě, když jsem se dozvěděla, že pánové všechno vymýšleli sami. Obzvlášť dobře vypadají v kavárnách podle mého palety. Nápadité jsou i lampy, jejichž stojany jsou z kávových hrnků. Nábytek se tu prý dost často mění, což už jsem během svých návštěv zaznamenala.

_MG_0692 I

Mám-li to shrnout, tohle místo na mě dělá pozitivní dojem po všech směrech. Na kavárnách je markantně znát, jestli je provozována srdcaři nebo někým, komu je jedno, co svým zákazníkům strká pod nos. A ještě jedna důležitá věc….Jakub ve svých příspěvcích téměř neopomene zmínit, jestli jsou za barem hezký holky. Konečně mám taky možnost napsat, že znám místo, kde jsou za ním fakt pěkný kluci 🙂

_MG_0679 I

_MG_0694 I

_MG_0701 I

_MG_0704 I

Adresa:

Senovážné náměstí 2

 

Otevírací doba:

PO – PÁ: 8.30 – 22.00

SO: 10.00 – 19.00

NE: 11.oo – 19.00

 

Nekuřácká

Tisk

Wifi

 

http://cafe.sicily.cz/index.php?lang=cz

Po-Pá 8:00-22:00h

0-19:00h

Ne 11:00-19:0

Po-Pá 8:00-22:00h

:00-19:00h

Ne 11:00-19:00h

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *