Praha
Leave a comment

Choco-Cafe U Červené židle

 

IMG_8131 IProzradím vám tajemství – nejlepší horkou čokoládu v Praze najdete U Červené židle! Nabízí se jí tu nepřeberné množství –  italskou se zázvorem, mořskou solí, s chilli, kokosovým mlékem nebo s libovolně kombinovaným ovocem korunovanou šlehačkou a vaflí.  Nebo můžete zkusit francouzskou a belgickou s příchutí vína, tropických dřevin nebo lékořice. Dále jsou v nabídce excluzivní jednoplantážní čokolády. Zkrátka čokoládě s okolo 70% obsahem kakaa je věnovaná celá stránka menu. Vítejte v ráji:)

IMG_8154 I

Pokaždé, když si pročítám nápojový lístek, mám drásající pocit, že výběrem jedné příchuti se ochudím o desítky dalších. Čokoláda ovšem není jedinou delikatesou, která se tu nabízí. Mléčné koktejly nebo čaje z čerstvého pomeranče nebo máty též lahodí. K zakousnutí se nabízejí italské bruchette – příjemná alternativa k všudypřítomným utopencům a hermelínům. Nic proti nim, ale trochu invence, co se jídla v českých kavárnách týče, by podle mého neškodilo. Asi jsem zmlsaná, ale za to viním kavárny v Kodani, ve kterých jsem strávila značnou část svého několikaměsíčního pobytu. O nich ale jindy.

IMG_8166 I

Tato čokoládová kavárna je pokračováním rodinného muzea pohlednic. Ty zdobí zdejší zdi i dnes a společně s prvorepublikovým nábytkem tvoří atmosféru, kterou se vám nebude chtít hned tak opustit. Hřejivý dojem poněkud kazí kamerový systém – v tomto “domáckém” prostředí působí zkrátka nepatřičně.IMG_8171 I

 

Na webových stránkách kavárny se dočteme osudy domu U Červené židle dávno minulé. První zmínka o něm pochází z roku 1403, kdy byl sídlem kapituly Roudnického kláštera. O století později v něm vznikla kronika z let 1524 – 1530. Sousední dům obýval alchymista magistr Kelley společně s Johnem Dee. Pokud se rádi bojíte vězte, že o pátečních nocích se naproti domu zjevuje na svém koni bezhlavý templářský rytíř. Sťat mečem za své provinění nedošel pokoje.

IMG_8145 I

Pro velkou popularitu bylo otevřeno nové Choco-Cafe u Klimenta poblíž Petrského náměstí, ale už to nemá tu atmosféru. Pokud čokolády ani při odchodu nebudete mít dost, můžete si zde některou zakoupit. Varování – půl dne předem nejezte!

IMG_8151 I

IMG_8176 I

IMG_8134 I

 

IMG_9012

Adresa: Liliová 4, Praha 1

 

Otevírací doba:

pondělí – sobota: 10:00 – 21:00

neděle: 10:00 – 20:00

 

telefon: 222 222 519

Plně nekuřácká

mapy(10)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *