Praha
Leave a comment

Cafedu

_MG_2172 I

Po návratu ze studií v Dánsku mi v Praze chyběla příjemná kavárna, kam by se člověk mohl zašít na půl dne se skripty nebo pracoval na diplomce. Zdálo se mi, že lidé tuto životní etapu umějí zkrátka užít, zde mají prostor k tomu, aby si celkem nezáživnou činnost zpříjemnili ve stylových kavárnách, které jsou zároveň i studovnami. Kavárny, ve kterých se scházejí především studenti tady sice jsou, nejsou ovšem určené primárně ke studiu. Chybí v nich totiž praktické řešení co do dostatečné osvětlenosti, vhodných stolů a židlí a dostupnosti zásuvek. Navíc se v nich vychází vstříc kuřákům a kvalita kafe zde většinou zůstala pozadu úměrně tomu, jaký je retro vzhled těchto kaváren. Majitele Cafedu tak objevili díru na trhu, protože kavárnu-studovnu, která by tomuto účelu skutečně uzpůsobena v Praze neznám. Konečně se dá studovat i příjemným způsobem.

_MG_2143 I
Pokud byste rádi navštěvovali studovnu, která je umístěná hned kavárnou, je potřeba se registrovat a uhradit minimálně měsíční poplatek. Po-té tu můžete trávit dny a noci, studovna je otevřená nonstop.

_MG_2174 I
V této kavárně se podařilo zkombinovat všechny elementy důležité pro tento typ kavárny:  je umístěná v samém centru města, má příjemný a čistý design, který nepůsobí rušivě, poskytuje dostatek osvětlení zástrček u každého stolu a v neposlední řadě zajímavou nabídku nápojů a sladkostí. K mojí velké radosti je zde k dostání i můj oblíbený chai latte, který se k nám konečně začíná pomalu dostávat.  Nepopírám, ze i díky mojí posedlosti tímto nápojem si mě Cafedu získalo. Podle toho, jak je tu pokaždé plno, je evidentní, ze zdaleka nejsem jediná. Každé místo o sobě prozradí, jestli ho provozují srdcaři a v tomto případě je to evidentní 🙂

_MG_2146 I

_MG_2163 I

_MG_2177 I

 

_MG_2149 I

_MG_2157 I

_MG_2139 I

_MG_2188 I

Adresa: Škrétova 14

 

Otevírací doba kavárny:

Po – Pá: 8.30 – 22.00

So – Ne: 10.00 – 22.00

 

Nekuřácká

Wifi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *